Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

20 listopad 2017

Czas na zimową przerwę w BBALPN

 Rozgrywki rundy jesiennej w ramach BBALPN na bielskim Orliku dobiegły końca. W zeszłym tygodniu rozegrano zaległe spotkania zarówno w 1 jak i w 2 lidze.

W meczu sąsiadów z tabeli lepszy od Valeo okazał się FC Cosmos (4-3). Po dwa gole dla zwycięzców zdobyli Andrzej Białas i Marcin Sowiński. Dla pokonanych trzy razy trafił Rafał Wachol to jednak nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu. Oba zespoły zimę spędzą w dolnych rejonach tabeli.

Podziałem punktów (4-4) zakończyło się spotkanie pomiędzy FC Sheep a FC Piwnicą. Po dwa gole dla obu ekip zdobyli Piotrowie – Koźluk oraz Żurowski. Remis w tym spotkaniu spowodował, że obie ekipy mają tę samą liczbę punktów i plasują się tuż za ligowym podium.

Do bardzo dużej niespodzianki doszło w kolejnym spotkaniu. Leśny Klub Sportowy niespodziewanie wygrał z Black Game Team (8-4). Głównym aktorem i bohaterem tego pojedynku okazał się Dawid Kowalczyk który aż sześć razy wpisał się na listę strzelców. Kolejne dwa gole dołożył Jakub Pilarz. Mimo porażki Black Game Team utrzymał miejsce na podium z kolei LKS plasuje się w środku stawki.

Na zakończenie rundy wysokiej porażki doznała ekipa Bad Boys która dała sobie strzelić aż 6 goli liderowi tabeli – Centrum. Dwa trafienia zaliczył między innymi Mateusz Maciążka. Dla pokonanych trafił Mateusz Markiel otwierając wynik tego spotkania.

Drugie zwycięstwo w tygodniu odniósł Leśny Klub Sportowy. Tym razem ta ambitnie grająca drużyna pokonała (4-1) FC Blaszok. Dwa trafienia na swoje konto zapisał Sławomir Wojciga. Honorowe trafienie dla wyżej notowanej drużyny zaliczył Andrzej Cymorek.

FC Blaszok szybko zrekompensował sobie porażkę nad LKS-em pokonując (3-2) już następnego dnia Valeo. Wszystkie gole dla zwycięzców zapisał na swoim koncie Krystian Romejko.

Ważne zwycięstwo odniósł Pulotrans który po emocjonującym meczu pokonał 3-2 FC Cosmos. Bohaterem zwycięskiej ekipy okazał się Tomasz Englert który zdobył dwa zwycięskie trafienia. Dzięki tym punktom Pulotrans znalazł się w środku tabeli.

Ostatnim meczem jaki odbył się w 1 lidze było spotkanie na samym szczycie. Centrum zmierzyło się z Black Game Team. W ekipie lidera- Centrum skutecznością błysnęli Mateusz Maciążka oraz Bogusłąw Szczotka którzy po dwa razy znajdowali drogę do bramki przeciwników. Dla Black Game Team dwa razy trafił między innymi Tomasz Ryszka. Remis dla Black Game Team uratowali na kilka minut przed końcem Tomasz Gąsiorek oraz Grzegorz Gomółka.

W 2 lidze w ostatnich dniach odbyły się trzy spotkania. Dzięki wygranej (1-0) nad FX Robot swój dorobek punktowy powiększyła ekipa ADPP. Złotego gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Karp. Punkty te pozwoliły ADPP doskoczyć do drużyn ze środka tabeli.

Mocnym akcentem piłkarską jesień zakończył Piłkarski Poker który wyraźnie pokonał (7-3) KS Tkaczów. Cztery gole w tym pojedynku zdobył Mariusz Waszczyk, kolejne dwa dołożył Adam Klaczek. Piłkarski Poker udaną rundę zakończył na podium.

Ostatni mecz roku w 2 lidze zasługiwał na miano hitu. FC Wu mierzyło się z Harnasiami. Ekipa Harnasi okazała się lepsza (3-2) mimo, że do 29 minuty przegrywała 0-2! Gole na wagę pozycji lidera zdobyli Paweł Wojtusiak oraz Dawid Talik x2.

Tak więc rozgrywki BBALPN w tym roku na bielskim Orliku dobiegły końca. Do zobaczenia wiosną!

 

Pokaż wiadomości